Digital lönsamhet

Tydliga mål och mätbara resultat skapar en lönsam webb. Resultify hjälper dig synas, engagera samt konvertera online.

Kontakta oss Mätbara resultat

Tydlig affärsnytta

För våra kunder blir det tydligt vilka mål deras webb uppfyller och hur detta skapar affärsnytta.

Liselott Lading, Resultify
Kontakta Liselott Liselott Lading, Resultify
-->

VisitSweden

För oss bidrar Resultify med det som vi tycker att andra saknar: effektivitet och resultat.

Patric Lindström, VisitSweden
Kontakta oss Patric Lindström, VisitSweden
1234

Online marknadsföring
Är du lönsam online?

Resultify skapar och underhåller smarta digitala lösningar för företag med lönsamhets- och/eller tillväxtambitioner.
Vi hjälper dig synas, engagera och konvertera online.

Liselott visar hur
det går till!

Så här går det till
Vår metod i tre steg

Vår process tar utgångspunkt i din nuvarande webbsida och fokuserar på att optimera istället för att bygga nytt. Tillsammans tar vi fram en praktisk webbstrategi och en handlingsplan för att genomföra den.

Från kostnad till intäkt.
Tillsammans!

Nulägesanalys

1

Tillammans definierar vi mål och målvärden för din webb. Vilka aktiviteter ger affärsnytta och vad är det värt?

Handlingsplan

2

Efter en första mätperiod, presenterar vi en konkret handlingsplan och optimeringsstrategi för hur resultaten skall ökas.

Genomförande

3

Ett erfaret team bestående av strateger, skribenter och marknadsförare genomför din handlingsplan och stöttar dig i det dagliga arbetet.

Vassa tjänster ger bra resultat

Framgångsrik Digital Marknadsföring kräver verktyg, tjänster och kunskap från hela den digitala paletten.
Att anlita Resultify är att få många kompetenser i en.

Vi har de tjänster du behöver!
Strategi
Tydliga mål och en handlingsplan för att realisera dem skapar resultat.
Sökmotorsoptimering
80% av dagens trafik kommer från sökmotorer. Vi ser till så du syns.
Trafikoptimering
Med rätt trafik ökar vi chanserna att konvertera besökare till kunder.
Måldefinition
Tydliga mål med konkreta målvärden skapar resultat och säkerställer en gemensam riktning.
Textproduktion
Intressant och relevant innhåll får besökarna att stanna och komma tillbaka.
Innehållsstrategi
Relevant innehåll med en tonalitet som passar målgruppen bidrar till större engagemang bland dina besökare.
Bild- och videoproduktion
Video, bilder och grafiska element förmedlar inte bara fakta utan även en viss känsla.
Displayannonsering
Optimera dina digitala kampanjer på Google och andra annonsnätverk.
Sociala medier
Var ska du synas, när och hur? Vi hjälper dig med plan och genomförande.

Resultat åt våra kunder är vår drivkraft

Client case on VisitSweden Denmark

Tillsammans med VisitSweden arbetar vi med att marknadsföra varumärket Sverige och svenska destinationer och upplevelser internationellt.

För oss bidrar Resultify med det som vi tycker att andra saknar: effektivitet och resultat

Patric Lindström, VisitSweden
Resultify Client Logos

Kort om oss på Resultify

Vi som arbetar på Resultify brinner för webben och de möjligheter den erbjuder. Att realisera traditionella affärsmål med hjälp av digitala kanaler är vår stora passion. Att det sedan fungerar så bra gör det ännu roligare.

Liselott Lading

Liselott Lading

VD / Partner
Telefon: 0702 - 77 21 73
E-post: liselott@resultify.se

Fredrik Ardmar

Fredrik Ardmar

Strateg / Partner
Telefon: 0735 - 17 91 32
E-post: fredrik@resultify.se

Adam Feldt

Adam Feldt

Digital Affärsutvecklare
Telefon: 0735 - 17 91 34
E-post: adam@resultify.se

Erik Björner

Erik Björner

Digital Marknadsförare
Telefon: 0735 - 17 91 33
E-post: erik@resultify.se

Kristina Berg

Kristina Berg

Digital Marknadsförare
Telefon: 0735 - 17 91 37
E-post: kristina@resultify.se

Fredric Lundgren

Fredric Lundgren

Digital Marknadsförare
Telefon: 0735 - 17 91 35
E-post: fredric@resultify.se

Jens Johannisson

Jens Johannisson

Digital Marknadsförare
Telefon: 0735 - 18 52 30
E-post: jens@resultify.se

Andrea Pisarova

Ehsan Noroozi

King of Content
Telefon: 0735 - 17 91 36
E-post: ehsan@resultify.se

Kicki Persson

Kicki Persson

Art Director
Telefon: 0739 - 73 00 73
E-post: kicki@resultify.se

Andrea Pisarova

Andrea Pisarova

Digital Produktion
Telefon: 0735 - 17 91 31
E-post: andrea@resultify.se

Niclas Lundgren

Niclas Lundgren

Medieproduktion
Telefon: 0735 - 18 52 34
E-post: niclas@resultify.se

Duang Saibejra

Duang Saibejra

Web Coordinator
Telefon: 0735 - 17 91 39
E-post: duang@resultify.se

Jakob Korslund

Jakob Korslund

Copywriter
Telefon: +66 (0)885 01 65 45
E-post: jakob@resultify.se

Janus Langhorn

Janus Langhorn

Creative Artist
Telefon: 0733 - 82 84 28
E-post: janus@resultify.se

Robert Lindh

Robert Lindh

Partner
Telefon: 0760 - 01 25 61
E-post: robert@resultify.se

Kom förbi och prata
digital lönsamhet

Kontakta oss, så berättar vi mer om hur vi kan förbättra lönsamheten av din webbplats

Skicka gärna
oss en förfrågan
Interactive map
Resultify
Regementsgatan 8
211 42 Malmö, Sweden
(+46) 70 277 21 73
Laddar...
* Obligatoriska fält

Google Partners badge